• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Bezpieczna rejestracja w Veturilo

07.08.2012

Bezpieczna rejestracja w Veturilo

Na stronie Veturilo rejestrujemy się bezpiecznie – zapewnia operator warszawskiej wypożyczalni rowerowej firma Nextbike Polska. Pomimo, że strona, na której rejestrują się cykliści od początku funkcjonowania w sieci była szyfrowana, na prośbę użytkowników operator umieścił na niej dodatkową adnotacje o zastosowaniu protokółu HTTPS, który zapewnia o bezpieczeństwie.
Po uruchomieniu 1 sierpnia warszawskiego roweru publicznego Veturilo użytkownicy zwrócili uwagę na brak w pasku adresu strony, na której odbywa się rejestracja, oznaczenia https. To m.in. dzięki niemu internauci mają pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do danych, jakie przesyłają podczas rejestracji. W przypadku Veturilo, poza danymi kontaktowymi, fani dwóch kółek podają w serwisie numer swojego konta bankowego.
Pomimo braku oznaczenia https, strona rejestracyjna serwisu veturilo.waw.pl była szyfrowana – formularz, który wypełniali internauci był osadzony na stronie poprzez iframe, co nie było widoczne jako https w pasku adresu strony. – Po wiadomościach, jakie otrzymaliśmy od internautów, niezwłocznie wprowadziliśmy adnotacje o szyfrowaniu https na stronie – wyjaśnia Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska. – Zależy nam, by nasi użytkownicy mieli zaufanie do naszych usług i narzędzi, jakimi się posługujemy– dodaje.
Aby skorzystać z rowerów Veturilo należy wejść na stronę veturilo.waw.pl, podać wszystkie wymagane dane – w tym numer telefonu i 6-cyfrowy PIN, zaakceptować regulamin oraz wpłacić niewielką opłatę początkową (10 zł). Po otrzymaniu potwierdzenia na wskazany adres e-mail – można już korzystać z systemu. Obecnie po ulicach Warszawy jeździ 1000 rowerów, wypożyczanych przy 55 stacjach zlokalizowanych w popularnych lokalizacjach miasta.