• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Co zrobić, aby móc korzystać z Veturilo w 2021 roku – instrukcja krok po kroku

03.03.2021

 

Masz nieaktywne konto Veturilo? Zarejestrowałeś/łaś się w poprzednich sezonach rowerowych? Wyjaśniamy, co należy zrobić przed pierwszym wypożyczeniem roweru miejskiego w 2021 roku!

Przez Aplikację: 

1. Zaloguj się do aplikacji Veturilo ostatnio używanym kodem PIN. Nie pamiętasz PIN’u? poszukaj w wiadomościach SMS od nadawcy Veturilo lub skorzystaj z opcji „Zapomniałeś numeru PIN?”.

2. Po zalogowaniu się kliknij „Wybierz teraz”. Zostaniesz przeniesiony/na na stronę wyboru.


Korzystając z otrzymanej wiadomości e-mail: 

1. Poszukaj w swojej poczcie, której adres podałeś/łaś do konta Veturilo, wiadomości wysłanej 26 lutego od [email protected] Zapoznaj się z jej treścią i kliknij szary kafelek „Zdecyduj już teraz” pod tekstem.

2. Zostaniesz przeniesiony/na na stronę wyboru.

 

Na stronie wyboru zdecyduj.veturilo.waw.pl:

1. Podaj numer telefonu, który jest przypisany do konta Veturilo.

2. Wprowadź ostatnio używany kod PIN. Nie pamiętasz PINU’u? poszukaj w wiadomościach SMS od nadawcy Veturilo lub skorzystaj z opcji „Odzyskaj PIN”.

3. Po zidentyfikowaniu Twojego konta będziesz miał/a do wyboru trzy opcje, jeśli stan konta jest powyżej 0 zł lub dwie opcje, jeśli stan konta jest równy 0 zł.

Trzy możliwości opisaliśmy w wiadomości e-mail, oto one:

 – Zakładasz nowe konto przeznaczone tylko dla Warszawskiego Roweru Publicznego. Umowę zawierasz bezpośrednio z m. st. Warszawa. Wszystkie Twoje środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto.

 – Przenosisz swoje obecne konto do globalnego konta Nextbike. Jest ono kompatybilne ze wszystkimi 39 systemami Nextbike w Polsce, w tym z Veturilo, ponadto możesz z niego korzystać w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie. Dalej będziesz mógł też korzystać z rowerów miejskich i aplikacji Veturilo. Twoje środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto.

 – Zamykasz całkowicie swoje konto użytkownika. Tym samym rezygnujesz z korzystania z systemów zarządzanych przez Nextbike Polska, w tym z Veturilo. Aby to zrobić wybierz na stronie internetowej opcję „Zwrot środków” i wypełnij formularz, a my rozliczymy Twoje konto. W przypadku ujemnego bilansu przed zamknięciem konta niezbędne będzie uregulowanie należności. Zwrot nie dotyczy środków bonusowych (np. bonów za odnalezienie roweru).

*W przypadku salda poniżej 0 zł zostaniesz poproszony o uregulowanie zaległości.
 

4. Jeśli wybrałeś/łaś „Zostaję w Veturilo z ZDM” lub „Zostaję w Veturilo z Nextbike” to zostaniesz przeniesiony/na do formularza z danymi. Sprawdź ich poprawność, uzupełnij braki. Zaakceptuj Regulamin i Politykę prywatności. Kliknij „Zarejestruj konto w nowym systemie”.
5. Po udanej rejestracji pojawi się stosowny komunikat.


UWAGA, WAŻNE:

6. Dostaniesz SMS’em NOWY kod PIN do nowoutworzonego konta. 

7. Zaktualizuj aplikację Veturilo. Na iOS najświeższa wersja to 1.4.2, na android to 1.51.

8. Zaloguj się do konta podając NOWY kod PIN.

9. Sprawdź stan konta – jeśli jest to 0 zł, poczekaj. Operacja przeniesienia środków może potrwać do kilkunastu minut.

10. Po przeniesieniu środków sprawdź saldo. Tylko kwota co najmniej 10 zł pozwala wypożyczać rowery.

11. Jeśli wybrałeś/łaś „Zwrot środków” podaj numer konta bankowego, na który ma być wykonany przelew. Czekaj spokojnie na swoje pieniądze.

 

Wciąż masz pytania? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy:  

Co ze środkami bonusowymi, np. za akcję zgłoś rower?

Środki zgromadzone przez użytkowników są w pełni bezpieczne. Zgodnie z zasadami i regulaminem akcji „Zgłoś rower” środki bonusowe mogą być wykorzystane tylko na podróże rowerami publicznymi Nextbike. W związku z tym możemy przenieść je na Twoje nowe konto Veturilo i nadal będzie je można wykorzystać, jednak nie możemy ich wypłacić na twoje konto bankowe.

Co jeśli nic nie wybiorę?

Twoje konto pozostanie nieaktywne, więc nie będziesz mógł / mogła, korzystać z rowerów miejskich.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a nic nie wybiorę?

Twoje konto będzie cały czas nieaktywne i nie będziesz mógł / mogła korzystać z rowerów miejskich Nextbike. Twoje środki pieniężne znajdujące się na koncie, będą zamrożone, do podjęcia decyzji co dalej.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a wybiorę konto z m.st Warszawa?

Czas pokaże! Wszystko zależy od tego, czy m.st. Warszawa podejmie decyzję o przedłużeniu trwania umowy na kolejny rok – ma taką możliwość w związku z prawem opcji w tegorocznym przetargu. W takiej sytuacji, będziesz mógł / mogła dalej korzystać z konta Veturilo w kolejnym sezonie bez żadnych zmian.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a wybiorę przeniesienie do Nextbike?

Twoje konto będzie dalej aktywne i będziesz mógł / mogła korzystać z rowerów miejskich we wszystkich 39 systemach w Polsce i w których operatorem jest Nextbike. Ponadto Twoje konto będzie aktywne w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie – również w tych, które będą pojawiały się w kolejnych latach – jesteś w rodzinie Nextbike <3 ?

Jeśli wciąż nie odpowiedzieliśmy na Twoje pytania, zajrzyj na stronę : FAQ