• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Czas zacząć odliczanie! Jutro Veturilo wystartuje w całkiem nowej formule

28.02.2017

Czas zacząć odliczanie! Jutro Veturilo wystartuje w całkiem nowej formule

Rowerowy zawrót głowy coraz bliżej! Operator systemu, firma Nextbike Polska, rozwożenie rowerów między stacjami rozpoczął już w piątek i kilka minut po północy z wtorku na środę (28 lutego/1 marca) uruchomi Veturilo w wersji 2.0. W czasie przerwy zimowej Warszawski Rower Publiczny nie tylko się powiększył, stając się piątym największym systemem w Europie, ale również przeszedł prawdziwą rewolucję technologiczną.

Z początkiem marca rozpocznie się wyjątkowy sezon dla rowerzystów miejskich w Warszawie. Już od momentu inauguracji Veturilo będzie jeszcze większe niż dotychczas – obejmie 316 stacji i 4 660 rowerów. Rozbudowana została sieć rowerów dziecięcych – do 6 lokalizacji i 60 jednośladów dla najmłodszych, a liczba tandemów wzrosła do 45 sztuk. Veturilo powiększyło się głównie na Pradze Północ oraz Południe, w Śródmieściu, na Woli oraz na Ochocie – tam powstało najwięcej nowych stacji.

Na rozbudowie nie kończy się moc rowerowych nowości dla miłośników dwóch kółek. W tym sezonie Veturilo wchodzi na najwyższy poziom zaawansowania technologicznego. W systemie pojawiły się całkowicie nowe stacje. Zostały wyposażone w nowoczesne terminale z ekranami dotykowymi i obsługą kart zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Każdy stojak z kolei ma diodę, sygnalizującą czy dany rower nadaje się do wypożyczenia. Nowe i wygodniejsze są same rowery. Wkrótce nastąpi także premiera dedykowanej, przyjaznej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej, umożliwiającej szybkie wypożyczanie roweru poprzez skanowanie kodu QR. W ten sposób Veturilo umacnia swoją pozycję w ścisłej czołówce największych (piąty największy system w Europie!) i najnowocześniejszych systemów rowerowych na Starym Kontynencie!

– Postawiono przed nami wielkie wyzwanie logistyczne, ale dzięki wieloletniemu doświadczeniu byliśmy w stanie precyzyjnie zaplanować oraz przeprowadzić prace, niezbędne do uruchomienia nowej infrastruktury Warszawskiego Roweru Publicznego. Montaż rozpoczęliśmy w drugiej połowie stycznia, w piątek zaczęliśmy z kolei rozwozić już rowery między stacjami i dziś możemy już z całą pewnością ogłosić, że z początkiem marca wchodzimy wspólnie na nowy poziom rowerowej rewolucji – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska S.A. – Veturilo od lat należało do największych, najpopularniejszych i najlepiej ocenianych systemów rowerowych w Europie, ale teraz czeka nas prawdziwy skok technologiczny i infrastrukturalny oraz rozbudowa systemu, która jest odpowiedzią na ogromny sukces w poprzednich latach Startujemy z początkiem marca, kilka minut po północy – dodaje.

Odliczanie godzin do inauguracji sezonu już się rozpoczęło. Zanim jednak rowerowe szaleństwo ponownie opanuje Warszawę, warto zalogować się na swoim koncie użytkownika i sprawdzić jego stan. Minimum 10 zł to kwota niezbędna do tego, żeby konto było aktywne, czyli umożliwiało wynajmowanie rowerów. Jeżeli kwota jest niższa, niezbędne do dalszej jazdy jest doładowanie przed kolejnym wypożyczeniem.

Ze względów bezpieczeństwa, od początku sezonu 2017 nowi rowerzyści będą zobowiązani do podania numeru PESEL podczas rejestracji w Veturilo, natomiast dotychczasowi użytkownicy – do uzupełnienia tej informacji po zalogowaniu na koncie. Osoby, które wcześniej korzystały z Veturilo, dokonają pierwszego wypożyczenia w sezonie bez PESEL-u, jednak później będą miały 24 godziny na uzupełnienie danych. Po tym czasie konto zostanie zablokowane, aż do momentu podania numeru PESEL. W tym roku na użytkowników będą czekać liczne promocje, nowości i wydarzenia. Żeby pozostawać na bieżąco z informacjami na temat Warszawskiego Roweru Publicznego, wystarczy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych po zalogowaniu na swoim koncie. To umożliwi operatorowi wysyłanie wiadomości.

Inauguracja oznacza również wsparcie dla rowerzystów – dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu Pod numerem telefonu 19 115 całodobową obsługę zapewnia  Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Veturilo zostało uruchomione 1 sierpnia 2012 roku. Od tego czasu 445 495 zarejestrowanych rowerzystów dokonało już 7 919 556 wynajmów. W sezonie 2016 (od 1 marca do 30 listopada) użytkownicy skorzystali z Warszawskiego Roweru Publicznego aż 1 866 423 razy. Równocześnie grono użytkowników powiększyło się o 70 771 osób.