• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

(Polski) Co zrobić, aby móc korzystać z Veturilo w 2021 roku – instrukcja krok po kroku

03.03.2021

Masz konto Veturilo założone w poprzednich sezonach rowerowych? Wyjaśniamy, co należy zrobić przed pierwszym wypożyczeniem roweru w 2021 roku!

Przez Aplikację:
1. Zaloguj się do aplikacji Veturilo ostatnio używanym kodem PIN. Nie pamiętasz PIN’u? poszukaj w wiadomościach SMS od nadawcy Veturilo lub skorzystaj z opcji „Zapomniałeś numeru PIN?”.
2. Po zalogowaniu się kliknij „Wybierz teraz”. Zostaniesz przeniesiony na stronę wyboru.

Korzystając z otrzymanej wiadomości e-mail:
1. Poszukaj w swojej poczcie, której adres podałeś do konta Veturilo, widomości wysłanej 26 lutego od [email protected] Kliknij szary kafelek „Zdecyduj już teraz” pod tekstem.
2. Zostaniesz przeniesiony na stronę wyboru.

Na stronie wyboru zdecyduj.veturilo.waw.pl:

1. Podaj numer telefonu, który jest przypisany do konta Veturilo.
2. Wprowadź ostatnio używany kod PIN. Nie pamiętasz PINU’u? poszukaj w wiadomościach SMS od nadawcy Veturilo lub skorzystaj z opcji „Odzyskaj PIN”.
3. Po zidentyfikowaniu Twojego konta będziesz miał do wyboru trzy opcje, jeśli stan konta jest powyżej 0 zł lub dwie opcje, jeśli stan konta jest równy 0 zł.

Trzy możliwości opisaliśmy w wiadomości e-mail, oto one:
1. Zakładasz nowe konto przeznaczone tylko dla Warszawskiego Roweru Publicznego. Umowę zawierasz bezpośrednio z m. st. Warszawa. Wszystkie Twoje środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto.
2. Przenosisz swoje obecne konto do globalnego konta Nextbike. Jest ono kompatybilne ze wszystkimi 39 systemami Nextbike w Polsce, w tym z Veturilo, ponadto możesz z niego korzystać w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie. Dalej będziesz mógł też korzystać z rowerów miejskich i aplikacji Veturilo. Twoje środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto.
3. Zamykasz całkowicie swoje konto użytkownika. Tym samym rezygnujesz z korzystania z systemów zarządzanych przez Nextbike Polska, w tym z Veturilo. Aby to zrobić wybierz na stronie internetowej opcję „Zwrot środków” i wypełnij formularz, a my rozliczymy Twoje konto. W przypadku ujemnego bilansu przed zamknięciem konta niezbędne będzie uregulowanie należności. Zwrot nie dotyczy środków bonusowych (np. bonów za odnalezienie roweru).
• W przypadku salda poniżej 0 zł zostaniesz poproszony o uregulowanie zaległości.

4. Jeśli wybrałeś „Zostaję w Veturilo z ZDM” lub „Zostaję w Veturilo z Nextbike” to zostaniesz przeniesiony do formularza z danymi. Sprawdź ich poprawność, uzupełnij braki. Zaakceptuj Regulamin i Politykę prywatności. Kliknij „Zarejestruj konto w nowym systemie”.

5. Po udanej rejestracji pojawi się stosowny komunikat.

UWAGA WAŻNE:

6. Dostaniesz SMS’em NOWY kod PIN do nowoutworzonego konta.
7. Zaktualizuj aplikację Veturilo. Na iOS najświeższa wersja to 1.4.2, na android to 1.51
8. Zaloguj się do konta podając NOWY kod PIN.
9. Sprawdź stan konta. Jeśli jest 0 zł, poczekaj. Operacja przeniesienia środków może potrwać do kilkunastu minut.
10. Po przeniesieniu środków sprawdź saldo. Tylko kwota co najmniej 10 zł pozwala wypożyczać rowery.

11. Jeśli wybrałeś „Zwrot środków” podaj numer konta bankowego, na który ma być wykonany przelew. Czekaj spokojnie na swoje pieniądze.