• PL
 • EN
 • DE
 • RU
 • UA
 • ES

(Polski) Rower Elektryczny

Disculpa, pero esta entrada está disponible sólo en Polaco, Inglés Estadounidense, Alemán y Ruso.

Preguntas frecuentes

(Polski)

 • Czym się różni rower elektryczny od roweru standardowego?

  Rower elektryczny jest wyposażony we wspomaganie pedałowania podczas jazdy. Dużo mniej siły zużyjesz np. na wjazd na wzniesienie .Wszystko to za sprawą wbudowanego silnika elektrycznego.
  Wspomaganie bierze na siebie nawet 80% wysiłku związanego z jazdą na rowerze. Jednak do czasu. Silnik działa do prędkości 25 km/h. Jeżeli chcemy jechać szybciej, musimy liczyć na siłę naszych mięśni.

  Dodatkowo rower elektryczny wyposażony jest we wzmocnione hamulce rolkowe uruchamiane przy kierownicy. Nie jest natomiast wyposażony w hamulec nożny (torpedo) jak standardowe Veturilo.

   

 • Jak mam wypożyczyć rower elektryczny?

  Za pomocą terminala: Naciśnij Wypożyczenie/Zwrot i postępuj zgodnie z wyświetlanymi informacjami. Wybierz rower z najwyższym poziomem naładowania baterii. Podaj numer wybranego roweru. Rower zostanie zwolniony z elektrozamka.
  Za pomocą aplikacji możesz wypożyczyć rower na dwa sposoby: klikając „Wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer lub Skanując kod QR danego roweru znajdujący się na każdym rowerze.

   

 • Gdzie mogę wypożyczyć rower elektryczny?

  Rowery elektryczne służą przede wszystkim ułatwieniu podjazdu pod skarpę. Można z nich korzystać na terenie całej Warszawy, należy jednak pamiętać że można je zwrócić wyłącznie w przeznaczonych stacjach. Rower elektryczny możesz wypożyczyć na 11 przeznaczonych stacjach elektrycznych. Mapa stacji dostępna jest na terminalu, na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Veturilo.

   

 • Czy mam obowiązek zwrócić rower na stacji elektrycznej?

  Tak. Rower elektryczny możesz zwrócić jedynie na przeznaczonej stacji elektrycznej do jednego z wolnych elektrozamków. Jeśli wszystkie elektrozamki są zajęte zwróć rower na innej stacji elektrycznej. Dostępność wolnych elektrozamków możesz sprawdzić przy pomocy aplikacji mobilnej, przez stronę internetową lub poprzez kontakt z 19115.

   

 • W jaki sposób ładuje się rower elektryczny?

  Rower elektryczny jest ładowany na przeznaczonych stacjach w elektrozamkach. Dlatego tak ważny jest zwrot roweru na jednej z 11 stacji elektrycznych.

   

 • Jak mam sprawdzić w jakim stopniu naładowany jest rower elektryczny?

  Jeśli chcesz sprawdzić w jakim stopniu jest naładowany rower elektryczny sprawdź wskaźnik baterii.

  Wskaźnik składa się z pięciu diod – gdy świecą się wszystkie rower jest naładowany w 100%, gdy tylko jedna, bateria ma 20% energii.

   

 • Co muszę zrobić, żeby rower wspomagał pedałowanie?

  Wystarczy zacząć pedałować. W momencie zwiększonego wysiłku: szybsze pedałowanie lub wjazd na wzniesienie – silnik elektryczny ułatwi Twoją podróż.

   

 • Kto może korzystać z rowerów elektrycznych Veturilo?

  Z rowerów elektrycznych może korzystać każdy użytkownik zarejestrowany w jednym z systemów Nextbike. Ich wypożyczenie i zwrot odbywają się na podobnych zasadach, jak w przypadku tradycyjnych rowerów. Warto przy wypożyczeniu sprawdzić jednak, w jakim stopniu naładowana jest bateria danego roweru i pamiętać, że zwrot i wypożyczenie roweru elektrycznego mogą odbywać się wyłącznie na przeznaczonych stacjach elektrycznych.

   

 • Ile kosztuje wypożyczenie roweru elektrycznego?

  Wypożyczenie rowerów elektrycznych jest droższe niż standardowych. Rower elektryczny został objęty taryfą przeznaczoną dla rowerów elektrycznych. Wypożyczenie roweru do 20 minut jest zawsze bezpłatne. Wypożyczenie roweru do 1 godziny do koszt 6 zł. Wypożyczenie roweru do 2 godzin to koszt 20 zł. Każda kolejna godzina wynajmu to dodatkowo 14 zł.

   

 • Jak odróżnić rower elektryczny od roweru standardowego będąc na stacji?

  Rower elektryczny można wypożyczyć jedynie na stacji elektrycznej. Jeśli chcesz mieć pewność, że wypożyczasz rower elektryczny – spójrz na tylni błotnik lub ramę (w zależności od modelu roweru). Jeśli widzisz wskaźnik naładowania baterii oraz informację o rowerze elektrycznym – życzymy szerokiej lżejszej drogi.