• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Jak korzystać z Veturilo?

15.08.2012

„Śmiało, to tylko 2 minuty” – zachęcamy na www i nie przesadzamy, bo rejestracja w systemie Veturilo trwa krótko i wymaga niewiele. Podobnie jak wypożyczenie i zwrot roweru. Ale nie musisz nam wierzyć na słowo. Zarejestruj się i zobacz, jakie to proste!

Zarejestruj się

Wejdź na veturilo.waw.pl i kliknij w zakładkę „Rejestracja”. Zostaniesz przeniesiony na bezpieczną, szyfrowana stronę, za pomocą której będziesz mógł wysłać nam swoje dane.

Wpłać 10 zł

Aby aktywować konto, wpłać 10 zł jednorazowej opłaty inicjalnej. Wybierz wygodny dla siebie sposób płatności – kartę kredytową lub przelew. Pieniądze z karty pobierzemy od razu, przelew, dzięki transferuj.pl dotrze do nas tego samego dnia.

Zapamiętaj hasło

Po udanej rejestracji, na wpisany w formularzu numer telefonu, otrzymasz SMS z twoim hasłem. Zapamiętaj je – będzie ci potrzebne przy wypożyczaniu roweru i przy logowaniu na veturilo.waw.pl (jeśli będziesz chciał np. sprawdzić stan swojego konta lub zmienić w nim ustawienia).

Wypożycz

Jeśli chcesz wypożyczyć rower, podejdź do wybranej stacji, naciśnij „Wypożycz” i postępuj zgodnie z instrukcją, jaka pojawi się na terminalu – podaj numeru telefonu, na jaki rejestrowałeś się w Veturilo, wpisz hasło i numer roweru, który chcesz wypożyczyć. Jeśli zrobisz to poprawnie, terminal wyświetli kod, który pozwoli ci odpiąć zamek zabezpieczający wybrany rower.

Zwróć

Żeby oddać rower, możesz podjechać do dowolnej stacji Veturilo. Przypnij go do stojaka i wprowadź swoje dane w terminalu. Naciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie z instrukcją. Pamiętaj! Jeśli w stacji, w której chcesz oddać rower, nie ma wolnych miejsc „parkingowych”, możesz przypiąć rower w jej pobliżu – do znaku, drzewa czy innego stałego elementu.

Korzystaj za darmo

To od ciebie zależy, ile zapłacisz za użytkowanie roweru. Zapoznaj się z cennikiem Veturilo i pamiętaj, że możesz jeździć bezpłatnie – wystarczy, że przed upływem 20 minut będziesz zmieniać rower. Stan konta możesz w każdej chwili sprawdzić w swoim profilu po zalogowaniu się na veturilo.waw.pl

Doładuj konto

Jeśli przy rejestracji wybrałeś w opcjach płatności przelew – po wykorzystaniu pierwszych 10 zł musisz doładować swoje konto. Wykonaj przelew na dowolną kwotę (jak ci wygodniej – w banku, na poczcie, przez internet) i korzystaj z Veturilo zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Jeśli płacisz kartą kredytową – nasz system automatycznie będzie pobierał z niej opłatę.

Dzwoń i pytaj

Masz problem przy rejestracji? Nie możesz zwrócić roweru? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni pod numerami: 22 244 13 13 i 22 382 13 12 i chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.