• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Citi Handlowy Bikes – odpowiadamy na Wasze pytania

11.09.2017

Citi Handlowy Bikes – odpowiadamy na Wasze pytania

Od czerwca w miejsce aplikacji Nextbike działa aplikacja Citi Handlowy Bikes dla użytkowników systemu rowerów miejskich Veturilo. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania związane z tymi zmianami.

Czy uruchomienie aplikacji Citi Handlowy Bikes miało na celu udostępnienie moich danych osobowych (łącznie z numerem PESEL) zewnętrznej firmie?

Podanie numeru PESEL jest nowym wymogiem m.st. Warszawa dotyczącym wszystkich użytkowników korzystających z rowerów Veturilo. Korzystanie z aplikacji Citi Handlowy Bikes nie powoduje przekazywania do banku danych osobowych. Wszystkie dane użytkowników są bezpieczne i przetwarzane przez operatora systemu Veturilo – firmę Nextbike Polska, w celu świadczenia usługi wypożyczania rowerów miejskich.

Wymóg ten, wprowadzony od początku sezonu, ma na celu zwiększenie zabezpieczenia rowerów oraz skuteczniejsze zapobieganie aktom wandalizmu. Podanie nr PESEL nie ma żadnego związku ze współpracą z bankiem.

Obie aplikacje (zarówno Citi Handlowy Bikes jak i Veturilo) pozwalają na wyrażenie dodatkowych, nieobowiązkowych zgód na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i promocyjnych.

Po wyłączeniu aplikacji Nextbike środki zgromadzone na moim koncie przepadły

Wyłączenie aplikacji Nextbike dla Warszawy nie spowodowało utraty środków – są one dostępne na koncie Veturilo. Można z nich wciąż korzystać poprzez zainstalowanie aplikacji Veturilo, a od niedawna także Citi Handlowy Bikes – obie aplikacje łączą się z kontem Veturilo.

Pobrałem aplikację Citi Handlowy Bikes, wpisuję swoje dane, ale nie chce mnie zalogować

Błąd pojawiał się wtedy, kiedy użytkownik próbował użyć danych konta Veturilo do logowania do aplikacji Citi Handlowy Bikes. Od początku sierpnia jest to już możliwe, więc błąd nie powinien się pojawiać. Jeśli jednak pojawiają się problemy z logowaniem, prosimy o kontakt z Centrum Kontaktu: napisz na [email protected] lub zadzwoń +48 22 113 90 90.