• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Warszawa walczy o zwycięstwo w ECC.

18.04.2017

Warszawa walczy o zwycięstwo w ECC.

Żarty się skończyły! Z początkiem maja kilkadziesiąt miast już po raz szósty stanie do rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Europy. Miliony przejechanych kilometrów, tysiące aktywnych rowerzystów i tylko jedno pytanie – czy Warszawa po trzech latach ponownie zwycięży w European Cycling Challange?

Europejska Rywalizacja Rowerowa – ECC2017 to otwarty konkurs, w którym rowerzyści „zbierają” przejechane kilometry dla swoich miast. Wygrywa to miasto, którego mieszkańcy od 1 do 31 maja pokonają największy dystans. Pod uwagę brane są przejazdy, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli na przykład podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina czy teatru.

Przed rokiem w European Cycling Challange wzięły udział 52 miasta. Ich mieszkańcy przejechali łącznie 4 miliony kilometrów! Rowerzyści z Warszawy mieli na koncie 307 tysięcy kilometrów, jednak do zwycięstwa potrzebne było aż 828 tysięcy. W tym roku chcemy powalczyć o zwycięstwo i wyśrubowanie tego rekordu, ale żeby było to możliwe, potrzebna jest pełna mobilizacja! Jak dołączyć do konkursu? Wystarczy w okresie od 1 do 31 maja przejechać jak najwięcej kilometrów i zapisać swój wynik w aplikacji mobilnej Naviki. Chętni mogą także stworzyć grupę w swojej pracy, szkole czy organizacji i rywalizować ze znajomymi na „wykręcony” dystans.

European Cycling Challange odbywa się już szósty raz, a Warszawa weźmie w nim udział po raz czwarty. Przed trzema laty Stolica zwyciężyła, wyprzedzając w rankingu ECC2014 Łódź i Rzym. W kolejnych dwóch edycjach warszawiacy musieli jednak uznawać wyższość Gdańska i Wrocławia. Czy w tym roku tytuł rowerowej stolicy Europy powróci do Warszawy? Wszystkie przesłanki wskazują, że jest na to duża szansa. Ten sezon znakomicie rozpoczął się dla stołecznych rowerzystów. Z początkiem marca w całkowicie zmodernizowanej i rozbudowanej formule został uruchomiony Veturilo – Warszawski Rower Publiczny. Obejmuje on obecnie 316 stacji i 4 660 rowerów, 6 lokalizacji rowerów dziecięcych i 60 jednośladów dla najmłodszych, a także 45 tandemów. Veturilo umocniło więc swoją pozycję w ścisłej czołówce największych (piąty największy system w Europie!) i najnowocześniejszych systemów rowerowych na Starym Kontynencie. Rozwój sieci wypożyczalni zaowocował najlepszą polską inauguracją rowerów miejskich w historii! Tylko 5 marca w Warszawie miało miejsce ponad 20 tysięcy wynajmów, co stanowi nowy dzienny rekord wypożyczeń nie tylko dla Veturilo, ale i całej Polski.

Rejestracja do Europejskiej Rywalizacji Rowerowej już ruszyła! Wystarczy wejść na stronę: Europejskiej Rywalizacji Rowerowej