• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

FAQ przed nowym sezonem 2021

26.02.2021

FAQ przed nowym sezonem 2021

Start nowego sezonu Veturilo zaplanowany jest tradycyjnie na 1 marca. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, przedstawiliśmy wszystkim użytkownikom możliwości jakie mają do wyboru, aby móc dalej korzystać z Veturilo. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Co zrobić, jeśli moje konto jest nieaktywne?

Aby aktywować swoje konto wejdź na stronę www.zdecyduj.veturilo.waw.pl i dokonaj wyboru jednej z 3 możliwych opcji. Po przeniesieniu się do nowego Veturilo Twoje konto będzie znów aktywne i będziesz mógł / mogła dalej korzystać z rowerów miejskich.

Co ze środkami bonusowymi, np. za akcję zgłoś rower?

Środki zgromadzone przez użytkowników są w pełni bezpieczne. Zgodnie z zasadami i regulaminem akcji „Zgłoś rower” środki bonusowe mogą być wykorzystane tylko na podróże rowerami publicznymi Nextbike. W związku z tym możemy przenieść je na Twoje nowe konto Veturilo i nadal będzie je można wykorzystać, jednak nie możemy ich wypłacić na twoje konto bankowe.

W jaki sposób wymówienie umowy wpływa na możliwość korzystania z rowerów Nextbike?

Generalnie, każdy z obecnych użytkowników Veturilo otrzymał od nas wiadomość, w której wyjaśnialiśmy trzy możliwości jakie są do wyboru.
Pierwsze dwie opcje pozwalają nam na dalsze korzystanie z rowerów miejskich w systemach, których operatorem jest Nextbike. W obu przypadkach będzie możliwe dalsze korzystanie z aplikacji Veturilo w niezmienionej formie, doskonale znanej użytkownikom z poprzednich lat. Różnica pomiędzy tymi dwoma możliwościami dotyczy administrowania danych osobowych i podmiotu, z którym zawierana będzie umowa. W jednym przypadku będzie to Nextbike, a w drugim z m.st. Warszawa. W obu przypadkach następuje przeniesienie wszystkich środków pieniężnych na nowe konto – o to możesz być spokojny / spokojna!

Trzecia opcja to zamknięcie konta i zwrot środków, które się na nim znajdują. W tym przypadku po kliknięciu odpowiedniego przycisku na stronie wysłanej w mailu (www.zdecyduj.veturilo.waw.pl) zostaniemy przeniesieni do formularza zwrotów, po którego wysłaniu otrzymamy informację o realizacji zgłoszenia i jego przewidywanym terminie zakończenia.

Czy środki na koncie Veturilo zostaną przeniesione na nowe konto Nextbike czy zostaną zwrócone na konto bankowe?

Tę decyzję zostawiamy użytkownikom, oczywiście zapraszamy do dalszego korzystania z systemów Nextbike, zarówno Veturilo, jak i wszystkich innych 39 systemów w Polsce. Jeśli jednak uznasz, że chcesz zrezygnować, to prosimy o kontakt, a środki zostaną Ci zwrócone. Możesz też dokonać wyboru poprzez stronę www.zdecyduj.veturilo.waw.pl
Czemu wypowiedzieliście mi umowę?

Wypowiedzenie umów użytkownikom Veturilo było wymagane z uwagi na przepisy prawa oraz obowiązujące nas zapisy umowy zakończonej z końcem sezonu 2020.
Zmiana ta wynika z tegorocznych zapisów w przetargu, w którym spółka Nextbike Polska została ponownie wybrana jako operator Veturilo w której to umowie zmieniono formułę i współadministratorem danych będzie Zarząd Dróg Miejskich.

Czym się różni wybór konta z m.st Warszawa, a Nextbike?

Wybierając ZDM zakładasz nowe konto przeznaczone tylko dla Warszawskiego Roweru Publicznego. Umowę zawierasz bezpośrednio z m. st. Warszawa. Wszystkie Twoje środki zostają w całości przeniesione na nowe konto.

Wybierając Nextbike przenosisz swoje obecne konto do globalnego konta Nextbike. Jest ono kompatybilne ze wszystkimi 39 systemami Nextbike w Polsce, w tym z Veturilo, ponadto możesz z niego korzystać w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie. Dalej będziesz mógł też korzystać z rowerów miejskich i aplikacji Veturilo. Twoje środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto.

Co jeśli nic nie wybiorę?

Twoje konto pozostanie nieaktywne, więc nie będziesz mógł / mogła, korzystać z rowerów miejskich.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a nic nie wybiorę?

Twoje konto będzie cały czas nieaktywne i nie będziesz mógł / mogła korzystać z rowerów miejskich Nextbike. Twoje środki pieniężne znajdujące się na koncie, będą zamrożone, do podjęcia decyzji co dalej.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a wybiorę konto z m.st Warszawa?

Czas pokaże! Wszystko zależy od tego, czy m.st. Warszawa podejmie decyzję o przedłużeniu trwania umowy na kolejny rok – ma taką możliwość w związku z prawem opcji w tegorocznym przetargu. W takiej sytuacji, będziesz mógł / mogła dalej korzystać z konta Veturilo w kolejnym sezonie bez żadnych zmian.

Co się stanie za rok, kiedy skończy się sezon, a wybiorę przeniesienie do Nextbike?

Twoje konto będzie dalej aktywne i będziesz mógł / mogła korzystać z rowerów miejskich we wszystkich 39 systemach w Polsce i w których operatorem jest Nextbike. Ponadto Twoje konto będzie aktywne w ponad 200 miastach w 25 krajach na świecie – również w tych, które będą pojawiały się w kolejnych latach – jesteś w rodzinie Nextbike <3 ?

Jak długo można zwlekać z decyzją?

Dopóki nie podejmiesz decyzji, Twoje konto pozostanie nieaktywne, czyli nie będziesz mógł / mogła, korzystać z rowerów miejskich, a sezon rusza już lada dzień! Oczywiście możesz to zrobić w dowolnym momencie trwającego już sezonu, ale po co zwlekać? ?

Czy wszyscy użytkownicy dostali informacje o zmianie?

Wysłaliśmy informacje do wszystkich użytkowników Veturilo. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, prowadząc kampanię informacyjną w naszych mediach społecznościowych, kontaktujemy się poprzez wiadomości SMS, notyfikacje w aplikacji Veturilo i bezpośrednie rozmowy telefoniczne – myśleliśmy nawet o gołębiach pocztowych ? Zależy nam na tym, żeby informacja dotarła do 100% użytkowników i żeby mieli oni czas na podjęcie decyzji.

Od kiedy będą dostępne rowery?

System startuje o północy z niedzieli na poniedziałek, jednak rowery już od kilku dni pojawiają się na stacjach, chociaż nie można z nich jeszcze korzystać. Zależy nam, aby na start 1 marca wszystkie jednoślady były dostępne do Waszej dyspozycji.
Czy korzystanie z rowerów pozostaje w niezmienionej formie?

Korzystanie z rowerów Veturilo w żaden sposób się nie zmienia.

Co ze środkami pieniężnymi na koncie?

Twoje pieniądze są bezpieczne – możesz je w dowolnej chwili wypłacić albo przenieść na nowe konto w systemie Veturilo lub Nextbike, gdzie do swojej dyspozycji będziesz miał / miała, systemy rowerów miejskich w ponad 200 miastach, w 25 krajach na świecie!

Żeby przenieść konto, wystarczy, że wejdziesz na stronę zdecyduj.veturilo.waw.pl i wybierzesz jedną z dwóch pierwszych opcji – wtedy będziesz mógł dalej korzystać z rowerów miejskich.

Jeśli jednak zdecydujesz się na wypłatę środków na swoje konto bankowe, musisz zalogować się na tej samej stronie www.zdecyduj.veturilo.waw.pl i wybrać opcję zwrotu środków. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza zwrotów, gdzie należy podać wymagane dane i zatwierdzić zamknięcie konta rowerowego.

Zaznaczamy, że w każdym momencie trwania umowy, można zgłosić się do nas o likwidacje konta i zwrot środków. Tylko po co? ? Rower fajny jest.