• PL
  • EN
  • DE
  • RU
  • UA
  • ES

Veturilo – podsumowanie pierwszego miesiąca sezonu 2017

31.03.2017

Veturilo – podsumowanie pierwszego miesiąca sezonu 2017

Od 1 do 30 marca Warszawski Rower Publiczny Veturilo wypożyczono 329 960 razy. W ostatnim miesiącu w systemie zarejestrowało się 23 tysiące nowych użytkowników, co daje łączną sumę 470 tysięcy użytkowników Veturilo w Warszawie.

Równolegle z Veturilo wystartowały m.in. systemy Nextbike we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Opolu. „Łącznie w tym roku w całej Polsce dokonano już przeszło 721 tysięcy wypożyczeń. To pokazuje, że mimo zmiennej pogody Polacy chętnie przesiadają się na rowery. Przybyło nam prawie 50 tysięcy nowych użytkowników, co daje łączną liczbę 984 tysięcy osób korzystających z systemów Nextbike w całej Polsce” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu Veturilo. – „Jestem pewien, że w najbliższych dniach będzie nas już ponad milion. Ponad milion Polaków będzie korzystało z rowerów miejskich! I liczba ta będzie stale rosła.” W tym roku do miast, których mieszkańcy mogą korzystać z rowerów miejskich Nextbike Polska dołączają m.in. Gliwice, Radom, Zgierz, Kędzierzyn Koźle, Pszczyna, Tychy i Siedlce.

W Warszawie w marcu najchętniej rowery wypożyczano we wtorek, 28.03 (23 896 wynajmów). Najpopularniejszą samoobsługową stacją wypożyczeń była „al. Niepodległości – Batorego”. Średni czas wypożyczenia jednego roweru to ok. 19 i pół minuty. Średnio, każdy z 4660 rowerów został wypożyczony ok. 71 razy.