Józefowski VeloYou kompatybilny z Veturilo

30.04.2024
Featured image for “Józefowski VeloYou kompatybilny z Veturilo”

 

1 maja wystartował józefowski system rowerów publicznych. Do dyspozycji mieszkańców będzie 35 rowerów czwartej generacji, 5 rowerów miejskich z fotelikiem dla dzieci oraz 5 rowerów dziecięcych. System będzie ponadto kompatybilny z systemem Veturilo – Warszawskim Rowerem Publicznym oraz z Otwockim Rowerem Miejskim.

Kompatybilność oznacza możliwość pozostawienia przez użytkownika roweru VeloYou w Warszawie, jak i w Otwocku w miejscu do tego przeznaczonym. To samo dotyczy możliwości pobrania roweru z miejsca do tego przeznaczonego w Warszawie i w Otwocku celem powrotu do Józefowa. System będzie funkcjonować przez całą dobę od 1 maja do 31 października. Dzięki nowoczesnym rowerom czwartej generacji mieszkańcy będą mogli samodzielnie wypożyczyć i zwrócić jednoślady bez obowiązku dokonania zwrotu na tej samej stacji, na której nastąpiło wypożyczenie. Udostępnione jednoślady posiadają specjalną blokadę typu „o-lock”, która jest wbudowana w tylne koło każdego roweru.

– VeloYou to odpowiedź na prośby mieszkańców, które wpływały do Miasta już od pewnego czasu. Z chwilą, gdy system rowerów miejskich dotarł do pobliskiego Wawra, uruchomienie go w Józefowie stało się tym bardziej uzasadnione. Z pewnością będzie to duże wsparcie dla józefowian, zwłaszcza wobec planowanej niebawem modernizacji linii kolejowej i spodziewanych w związku z tym utrudnień drogowych. Do tego dochodzą oczywiste argumenty ekologiczne i zdrowotne – mówi burmistrz Marek Banaszek. – Jeśli VeloYou będzie cieszyło się dużą popularnością nie wykluczam rozwijania systemu rowerów miejskich w Józefowie w przyszłości – dodaje burmistrz.

W ramach systemu VeloYou do dyspozycji mieszkańców będzie osiem stacji rowerowych. Będą one zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic:

· Nadwiślańska z Dolną,

· Willowa z Sikorskiego,

· Polna z Piłsudskiego,

· Graniczna z Teatralną,

· Wyszyńskiego z Nadwiślańską,

· Jaśminowa z ks. Malinowskiego,

· Mała z Wawerską

· Wawerska z Kopernika.

Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu, opłaty za wypożyczenie roweru będą wynosiły: od 21 do 60 minut –1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, od 180 do 240 oraz każda kolejna godzina – 7 zł.


Udostępnij