Migracja – ostatni dzwonek!

23.05.2023
Featured image for “Migracja – ostatni dzwonek!”
Sezon rowerowy już wystartował, a Twoje konto jest wciąż nieaktywne? Zanim zaczniesz korzystać z Veturilo musisz podjąć decyzję co do przyszłości swojego konta – to krótki i prosty proces.
Przypominamy, że na decyzję masz czas do 31.05.2023 roku. Po tym terminie możliwość skorzystania z poniższych opcji zostanie zablokowana.

W związku ze zmianami przedstawiamy Ci możliwości jakie masz do wyboru.

1. Zostajesz w nowym Veturilo. Konto będzie przeznaczone do korzystania z Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo. Umowę zawierasz z m. st. Warszawa oraz operatorem systemu Nextbike GZM Sp. z o.o.. Wszystkie Twoje dotychczasowe środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto, z którego będziesz mógł/mogła korzystać w nadchodzącym sezonie po zaktualizowaniu aplikacji Veturilo lub zalogowaniu się na stronie veturilo.waw.pl i ewentualnym uzupełnieniu brakujących danych.

2. Przenosisz swoje obecne konto do globalnego konta Nextbike. Jest ono kompatybilne ze wszystkimi systemami Nextbike w Polsce, w tym z Veturilo po wcześniejszym zaakceptowaniu regulaminu i niezbędnych zgód w Veturilo. Ponadto możesz z niego korzystać w ponad 300 miastach w 20 krajach na świecie. Dalej będziesz mógł/mogła korzystać z rowerów miejskich w Warszawie i aplikacji Veturilo w nadchodzącym sezonie. Twoje dotychczasowe środki zostaną w całości przeniesione na nowe konto Nextbike.

W przypadku posiadania ujemnego salda konta obie powyższe możliwości będą dostępne po uregulowaniu należności związanych z dotychczasową umową.

3. Zamykasz całkowicie swoje konto użytkownika. Tym samym rezygnujesz z korzystania z systemów zarządzanych przez Nextbike, w tym z Veturilo. Aby to zrobić wybierz na stronie internetowej https://zdecyduj.veturilo.waw.pl/ opcję „Zwrot środków” i wypełnij formularz, a my rozliczymy Twoje konto w terminie 14 dni. W przypadku ujemnego bilansu przed zamknięciem konta niezbędne będzie uregulowanie należności. Zwrot nie dotyczy środków bonusowych (np. bonów za odnalezienie roweru)

Na decyzję masz czas do 31.05.2023. Jeśli do tego czasu nie podejmiesz decyzji to:

  • Twoje konto zostanie dezaktywowane, a środki w całości zostaną przeniesione do Zarządu Dróg Miejskich. Aby je rozliczyć konieczny będzie kontakt z ZDM (https://zdm.waw.pl).
  • Aby móc ponownie korzystać z rowerów w Warszawie będzie konieczne zarejestrowanie nowego konta w Veturilo.

Udostępnij