Stacje Veturilo z e-hulajnogami w tle

27.02.2023
Featured image for “Stacje Veturilo z e-hulajnogami w tle”

Na nowych miejskich stojakach stanowiących stacje Veturilo jest też symbol hulajnogi elektrycznej. Parkowanie przy nich tych urządzeń, zarówno prywatnych jak i z wypożyczelni, będzie dopuszczone. To także kolejny ważny krok w porządkowaniu przestrzeni miasta.

Na ulicach Warszawy stoi już 3000 nowych stojaków. Przyjmą nie tylko rowery Veturilo. Będą ogólnodostępne, dozwolone będzie parkowanie przy nich również innych rowerów, w tym prywatnych oraz hulajnóg elektrycznych – zarówno prywatnych, jak i z wypożyczalni. To kolejna nowość. Dotychczas stacje składały się ze stojaków dostosowanych tylko do Veturilo, a zostawianie przy nich innych pojazdów było zabronione.

Mimo ogólnodostępności stojaków zdecydowany priorytet będą miały warszawskie rowery miejskie. Warszawa współpracuje z operatorami wypożyczalni e-hulajnóg na minuty. Na mocy podpisanych porozumień w innych miejscach tworzone są specjalne strefy dla tych urządzeń. Dlatego operatorzy nie będą mogli korzystać ze stacji w celu tworzenia tam swoich punktów, w których domyślnie składowane byłyby duże liczby e-hulajnóg. Jednocześnie ich użytkownikom zapewniamy dodatkową możliwość odstawienia urządzenie w rejonie stacji Veturilo.

Takie swoiste “huby mobilności” będą służyć zintegrowaniu w jednym miejscu różnych grup użytkowników i usług. To także kolejny ważny krok w porządkowaniu przestrzeni miasta pod kątem parkowania urządzeń z kręgu tzw. mikromobilności

 


Udostępnij